četvrtak 11.02.2021.
22:52

U narednoj rundi očekuje ih Šefild.

EPA-EFE/Mike Hewitt / POOL

Fudbaleri Čelsija poslednji su četvrtfinalisti ovosezonskog FA Kupa pošto su u 1/8 finala slavili na gostovanju Barnsliju 1:0 golom Tejmija Ejbrahama.

U prilično nefudbalskim uslovima za igru, mladi engleski napadač je ispratio centaršut Risa Džejmsa i u 64. minutu rutinski sproveo loptu u mrežu.

Ko zna u kakvom pravcu bi otišao meč da su hrabri domaći već u ranoj fazi meča stigli do vođstva, kada je pokušaj Kaluma Britena sjajno zaustavio Kepa Arizabalaga.

Krajem prvog poluvremena isti fudbaler se našao u šansi, ali je ovaj put daleko lošije reagovao.

Drugo poluvreme proteklo je u pravoj dominaciji Čelsija.

Pokušavali su Kalum Hadson-Odoi, Antonio Rudiger, ali je muke prekratio Ejbraham.

Barnsli je poslednji trzaj imao preko rezerviste Zolbauera, ali promene rezultata ipak nije bilo.

Čelsi će i u četvrtfinalu imati relativno lak zadatak da se domogne pretposlednje runde pošto će se sastati protiv Šefilda.