utorak 12.12.2017.
22:56

Odigrana prva tri meča 17. kola Premijer lige, Čelsi konačno ubedljiv, Barnli je čudo, Palasov preokret u nadoknadi.

Beta/AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Hadersfilda rezultatom 3:1 (2:0), Barnli je ponovo slavio minimalcem kod kuće nad Stoukom - 1:0, dok je Kristal Palas u nadoknadi preokrenuo i pobedio Votford - 2:1.

Čelsi je bez mnogo problema, iako nije bilo Alvara Morate, pobedio tim Davida Vagnera rezultatom 3:1.

Heroj Čelsija bio je Viljan, koji je postigao jedan i asistirao za dva pogotka, Bakajoku i Pedru.

U 23. minutu, Azar je lepo ostavio petom za Vilijana, ovaj spojio Bakajoka sa golom, a Francuz pogodio suprotan ugao za 0:1.

U finišu prvog poluvremena, Alonso je centrirao sa levog krila, a Vilijan glavom povisio na 2:0.

Sve je bilo rešenje pet minuta posle pauze, Vilijan je ostavio loptu za Pedra, a ovaj zategao pod prečku za ogromnih 0:3. Mogao je Čelsi posle i do ubedljivije pobede, Azar je imao veliku šansu, a potom i Pedro još dve, ali promene rezultata nije bilo, sve do poslednjeg minuta kada je Depoitr glavom postavio konačnih 1:3, pa je Čelsi nastavio trku za Junajtedom koji ima isto 35 bodova, ali i meč manje.

Čudesni Barnli je nastavio niz fenomenalnih rezultata i novim minimalcem na svom stadionu došao do devete pobede i ČETVRTOG mesta na tabeli.

Barnli je pobedio Stouk rezultatom 1:0, a strelac pobedonosnog gola bio je Barns u 89. minutu posle asistencije Arfilda.

Verovali ili ne, Barnli u ovom momentu ima bod više od Liverpula, dva od Arsenala i tri od Totenhema, ali pomenuti timovi svoje mečeve igraju u sredu.

Ipak, to nikako ne umanjuje nestvarne rezultate ekipe Šona Dajča koja ima svega četiri poraza na 17 mečeva u Premijer ligi.

U poslednjem večerašnjem meču, u završnici za infarkt, Kristal Palas je pobedio Votford sa 2:1 i to pogocima u nadoknadi vremena.

Votford je poveo već u trećem minutu, Ričarlison je centrirao sa boka, a Janmat glavom pogodio za 0:1. Promene rezultata nije bilo sve do samog finiša utakmice, a onda je najpre Sako pogodio za 1:1, a potom i Mekartur za treću pobedu Palasa i beg sa dna.

Palas je sada čak i van zone ispadanja, iza sebe je ostavio Vest Hem, VBA i Svonsi, koji svoje mečeve igraju u sredu.