CSKA stao protiv kluba koji su osnovali njegovi navijači, Saša Ilić zbog penala ostaje bez titule?

subota 03.06.2023.
19:30

Zanimljiva situacija u Bugarskoj.

cska.bg
cska.bg

CSKA iz Sofije koji sa klupe predvodi legenda Partizana Saša Ilić remizirao je na domaćem terenu od ekipe CSKA 1948 rezultatom 1:1 u pretposlednjem kolu bugarskog šampionata.

"Armejci" su poveli u 40. minutu golom Enesa Mahmutovića, da bi u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena gosti, koje su osnovali razočarani navijači CSKA, izjednačili preko Pedrinja.

Drugo poluvreme nije donelo promenu rezultata, iako je domaćin propustio najbolju priliku duboko u nadoknadi vremena.

CSKA je dobio penal kojim bi mogao da reši pitanje pobednika, verovatno i titule, ali je Turitsov promašio čitav gol sa bele tačke.

Klub iz Sofije sada na vrhu tabele ima dva boda više, ali i utakmicu manje od višestrukog uzastopnog šampiona Bugarske Ludogoreca.

"Luda šuma" će u okviru pretposlednjeg kola ugostiti Levski danas od 19.30, a ukoliko trijumfuje, ekipa Ivajla Peteva će preskočiti CSKA na čelu tabele sa jednim bodom.

U poslednjem kolu, "armejci" gostuju Levskom, dok će Ludogorec u goste Černo Moreu.