Da li je ovo poraz koji vraća Ernesta Valverdea na velika vrata?

nedelja 04.10.2020.
15:53

Novi poraz!

EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Atletik Bilbao ponovo nije pobedio, pošto je u mini derbiju Baskije Alaves slavio rezultatom 1:0.

Pre ove utakmice počele su spekulacije o mogućem povratku Ernesta Valverdea na klupu Baskijaca, a posle četvrtog poraza na samo pet utakmica, očekuje se da će te glasine biti još jače u narednim danima.

Nakon nešto lošije serije na startu sezone, Bilbao je išao u komšiluk, neugodnom Alavesu, koji do danas nije imao nijednu pobedu u prvenstvu.

Očekivano, kao i u svakom derbiju Baskije, bilo je tvrdo, sve do 74. minuta kada je Lukas Perez asistirao, a Eli pogodio za 1:0.

Ipak, u finišu se zakuvalo pošto je fudbaler Alavesa Duarete nepotrebno dobio dva žuta kartona u jednom minutu, pa su domaći ostali sa desetoricom.

Garitanov tim nije uspeo da dođe do izjednačenja, pa se tako i posle ovog poraza očekuje da krenu glasine o njegovom otkazu, odnosno velikom povratku Ernesta Valverdea.

Alaves je prekočio Bilbao i ostavio ga u zoni ispadanja, iza je samo Valjadolid sa bodom manje.

Podsetimo, Ernesto Valverde se proslavio na klupi Baskijaca, a bez posla je od januara kada je dobio otkaz u Barseloni.