subota 25.11.2017.
22:33

Kakva noć.

EPA-EFE/MANUEL BRUQUE

Fudbaleri Atletiko Madrida deklasirali su u gostima ekipu Levantea rezultatom 5:0 (2:0) u 13. kolu Lige Primere.

Atletiko se razgoropadio posle remija sa Real Madridom, ne pamtimo kada je poslendji put dao pet golova na jednom meču, ali ruku na srce, domaći su umnogome pomogli "jorgandžijama".

U petom minutu Rober je postigao amaterski autogol, nespretno je pogodio svoju mrežu u želji da ispuca loptu u korner.

U 29. minutu Atletiko je postigao i drugi gol zahvaljujući očajnoj reakciji odbrane domaćih. U želji da izbije loptu sa gol linije, defanzivac Levantea je odložio loptu Gameiru koji je kao na treningu ćušnuo u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu, u razmaku od samo 10 minuta, Atletiko je postigao još tri pogotka. U 59. minutu Gameiro je rutinski bio precizan u situaciji jedan na jedan.

Onda je na scenu stupio Antoan Grizman koji je u 65. i 68. minutu sa dva pogotka postavio konačnih 5:0.

Atletiko se ovom pobedom izjednačio sa gradskim rivalom Realom na trećem mestu sa 27 bodova, sedam manje od lidera Barselona.