Dan za pamćenje u PL - 21 gol i dupla smena u zoni ispadanja, kome je sad (naj)gore?

ponedeljak 08.05.2023.
23:01

Lud dan u Engleskoj.

Beta/Mike Egerton/PA via AP

Notingem Forest i Sautempton su kompletirali jedan od najluđih dana u modernoj istoriji Premijer lige.

Na današnja tri meča palo je 20 golova, ali je usput došlo do gotovo kompletne smene u zoni ispadanja, u kojoj su sada Lester i Lids, a u sigurnoj zoni Everton i Notingem Forest.

Najpre je Fulam razbio Lester - 5:3, a onda je još više Everton razbucao Brajton - 5:1 i tako zakuvao i borbu za Evropu i za opstanak.

Notingemu je rezultat iz Londona išao na ruku, Lester je ostao u zoni ispadanja, ali je pobeda dodatno terala "šumare" da večeras moraju da pobede "svece".

Ipak, domaći tim je večeras bio na nivou. Avonji je bio raspoložen, jer je prvo u 18. minutu iskoristio asistenciju Džonsona, a potom u 21. i Danila za 2:0.

Nakon loše reakcije odbrane Foresta, Alkaraz je vratio Soton u život.

Gibs-Vajt je u finišu prvog poluvremena pogodio iz penala za 3:1.

Drugo poluvreme donelo je nova uzbuđenja. U 51. minutu Lijanko je posle kornera pogodio za 3:2.

U 73. minutu posle predivne akcije i asistencije Gibs-Vajta petom, Danilo je pogodio za 4:2.

Ni tu nije bio kraj, jer je u nadoknadi pao još jedan penal i to potpuno opravdan. Ovaj put je bio precizan i Vord-Praus, za 4:3 i novu neizvesnu završnicu.

Ipak, "šumari" su nekako opstali i pobegli iz opasne zone, u kojoj su od večeras Lids i Lester.

Sva četiri tima koja se bore za dve pozicije imaju po 35 utakmica, dakle, tri do kraja, a ovo je raspored: