De Jong zatrpao mrežu Valensije, Sevilja u četvrtfinalu Kupa kralja!

sreda 27.01.2021.
20:51

Račićev tim nemoćan da se suprotstavi domaćem timu.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Fudbaleri Sevilje rutinski su obezbedili plasman u četvrtfinale Kupa kralja pošto su na svom "Ramon Sančez Pishuanu" slavili sa ubedljivih 3:0 protiv Valensije.

Najzaslužniji za trijumf aktuelnog osvajača Lige Evrope bio je holandski napadač Luk De Jong, dvostruki strelac na meču.

De Jong je najpre u 20. minutu doveo domaćina u vođstvo posle kornera koji je izveo levi bek Markos Akunja.

Holanđanin je bio je najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Samo 13 minuta kasnije isti fudbaler je iskoristio povratnu loptu Susa i ovaj put nogom smestio loptu u mrežu. Gol možete pogledati OVDE.

Meč je praktično bio rešen u 38. minutu golom Ivana Rakitića posle izuzetnog loba.

Velika prednost Sevilje umrtvila je svaku neizvesnost u drugom poluvremenu, pa je domaći tim bez većih problema otišao među osam najboljih ekipa u Kupu.

Svi četvrtfinalisti biće poznati do kraja dana kada svoje utakmice budu završili Almerija i Osasuna, odnosno Rajo Valjekano i Barselona.