utorak 04.04.2017.
22:42

Fudbaleri Fulama napravili su veliki kiks u borbi za doigravanje, dok se Brajton pobedom kod kuće vratio na čelo tabele.

screenshot - Youtube.com

Fulam je poražen na gostovanju Derbi Kauntiju, na kraju je bilo 4:2 (2:1) za domaćina.

Poveo je Derbi već u osmom minutu, strelac je na asistenciju Olsona bio Nadžent.

Ipak, u 35. minutu Fulam poravnava, pogodak je postigao ofanzivac Ajite.

Samo šest minuta kasnije, domaćin vraća prednost, ponovo je Nadžent bio strelac. Napadač Derbija je najpre promašio jedanaesteracc, ali je pokupio odbitak i ispravio se.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 12 minuta igre u nastavku Nadžent kompletirao svoj het-trik, za dva gola prednosti u koris domaćina.

U 67. minutu je sve manje više bilo jasno, Rasel trese mrežu Skota Karsona za 4:1, do kraja je svojim drugim golom Ajite uspeo samo da ublaži poraz.

Brajton je kod kuće savladao Birmingem i vratio se na čelo tabele, slavili su sa 3:1 (1:0).

Poveli su golom iskusnog Glena Mareja već u drugom minutu, ali su do kraja prvog dela igre mreže mirovale.

Nakon manje od 10 minuta igre u nastavku, sve je bilo jasno na "Ameks Stadionu", Hemed je u 48. povisio na 2:0, da bi treći gol za Brajton postigao Henemejer.

Gosti do kraja uspevaju da dođu do počasnog gola preko Adamsa.

Vulverhempton je kod kuće savladao Notingem sa 1:0 (0:0), strelac pobedonosnog gola bio je Diko. U timu bivšeg prvaka Evrope Notingema, ni ovoga puta nije bilo srpskog reprezentativca Vladimira Stojkovića.

Brajton je sada prvi sa dva boda ali i utakmicom više od Njukasla, dok je Fulam izgubio mesto koje ih vodi u doigravanje, kako ih je preskočio Šefild, koji je savladao prežaljeni Roterhem sa 0:2.