nedelja 06.02.2022.
22:35

"Stara dama" na pogon novajlija.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa slavili su na domaćem terenu protiv Verone 2:0 u meču 24. kola Serija A koji su obeležili golovi debitanata Dušana Vlahovića i Denisa Zakarije.

Meč je počeo odlično za Juventus, Vlahović je odlično šutirao u sedmom minutu, ali je golman Verone Montipo pročitao ovaj udarac levonogog napadača.

Samo šest minuta kasnije srpski napadač je stigao do prvenca u dresu "Stare dame" pošto je iskoristio odličan pas Paola Dibale i vrhunski lobovao golmana Verone.

Rana prednost kao da je uljuljkala Juventus, pa se od tog trenutka igra preselila na polovinu domaćeg tima.

U 28. minutu Vlahović je pao u kaznenom prostoru Verone, ali sudija nije pokazao na penal. Delovalo je da je bilo kontakta, međutim glavni arbitar nije bio saglasan sa tim.

U narednom napadu pokušao je na drugoj strani i Darko Lazović, ali je udarac reprezentativca Srbije završio preko gola.

Srbin je u 37. minutu imao odličnu šansu da stigne do drugog gola, ali je njegov pokušaj na centaršut De Šilja završio malo pored stative.

U finišu poluvremena oprobao se ponovo Lazović, ali ponovo je bio neprecizan.

Juventus je stigao do prednosti od 2:0 u 61. minutu kada je Denis Zakarija izuzetno preciznim udarcem doneo sigurno vođstvo domaćem timu.

Nekoliko minuta kasnije u dva navrata se oprobao Dibala, ali nije bio precizan.

U 69. minutu oprobao se i Adrien Rabio, međutim njegov udarac je vrlo dobro zaustavio golman Verone.

Kako se meč bližio kraju, tempo igre je opadao, a trener Juventusa Masimilijano Alegri rešio je da izvede iz igre Kjelinija i Dibalu, pa je Danilo poneo kapitensku traku.

Senku na pobedu bacila je povreda Zakarije, koji je pre završetka susreta morao da napusti igru, a Vlahović je ostao do poslednjeg zvižduka na terenu i imao još jedan solidan udarac na gol Verone.

Juventus je ovom pobedom učvrstio četvrto mesto, dok je Verona ostala na poziciji uoči ovog kola.