subota 11.03.2017.
22:38

U velikom derbiju Đenove kao pobednik je izašla ekipa Sampdorije.

EPA/LUCA ZENNARO

Na stadionu Luiđi Feraris ekipa Sampdorije uspela je da savlada Đenovu u derbiju "Lanterne" sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Mjuriel.

Meč je bio poprilično izjednačen, možda najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Nikolas Burdiso da bi u drugom Mjuriel na startu promašio dobru priliku kada je pogodio prečku.

Ipak, u 71. minutu utakmica je rešena.

Munjoz je veoma loše reagovao, Mjuriel mu je ukrao loptu i uputio se ka kaznenom prostoru. Ušao je u njega, plasirao loptu po zemlji u nebranjeni ugao i doveo goste u prednost od 1:0!

Do kraja promena rezultata nije bilo, pa su formalno gosti, fudbaleri Sampdorije, bili daleko zadovoljniji.

Darko Lazović je igrao do 76. minuta, a Miloš Ninković je trenutno povređen. Sa druge strane, Filip Đuričićje ušao u igru u 87. minutu.