Derbi pokazao, kako će sa Kazemirom izgledati najjačih 11 i gde je tu Ronaldo?!

Autor: Milovan Longinov
utorak 23.08.2022.
08:50
Izvor: Sportske.net

Erik ten Hag ima razloga za zadovoljstvo.

EPA-EFE/PETER POWELL
EPA-EFE/PETER POWELL

Povezane vesti

Mančester junajted je pobedio i preskočio Liverpul na tabeli nakon dva poraza na startu sezone, te je danas mnogo razloga za zadovoljstvo na "Teatru snova".

Erik ten Hag je povukao neke rizične poteze, malo ko je očekivao da će na klupi baš ostati i Hari Megvajer i Luk Šo i Kristijano Ronaldo, ali su Rafael Varan i Lisandro Martinez pokazali da su veoma dobar tandem, Malasija da je bolji od Šoa, a da Rašford može da zameni Ronalda kada hoće.

Veliko iznenađenje bio je i Elanga, ali ipak nije realno očekivati da će on biti starter na većini utakmica. 

Da krenemo redom, uz De Heu, odbrana koja je sinoć igrala jednostavno, mora ponovo  da dobije šansu u paketu. Dalo je odavno izbacio Van-Bisaku iz startne postave, a izgleda da će brže nego što se očekivalo i Malasija Šoa. Lisandro Martinez je Ten Hagov miljenik, iako nema visinu, njegova organizacija i čitanje igre, te  agresivnost, dodaju ekipi nešto što ostali nemaju. Deluje da će Lisandro i pored uspona i padova kojih će biti, često biti starter uz Varana i Megvajera. Kapiten Junajteda, jednostavno, ako Varan i Lisandro ponove nekoliko ovakih utakmica u nizu, moraće da čeka ponovo svoju šansu sa klupe. 

U veznom redu, zna se, Kazemiro će biti "cement" i "bodigard" kao zadnji vezni, i ako bude zdrav, odigraće preko 80% minuta ove sezone. Ten Hag je izgleda uverio Eriksena da može da igra defanzivnije, tako da je vrlo moguće da će Danac pomagati Brazilcu u defanzivnijim zadacima više od Bruna. To će, naravno, biti trio na sredini terena, MekTominej i Fred u rotaciji. Naravno, bilo bi savršeno za Ten Haga da ipak nekako ubedi Frenkija de Jonga i da ga upari sa Kazemirom na "dve šestice". 

Napad će biti najveća dilema, Sančo je pokazao da će biti prvo desno krilo, odlično je odigrao i Rašfrod, prvo kao centralni, potom i levo krilo. Sve je iznenadio Marsijal koji je pokazao da ume da igra za ekipu i da bude još kako koristan kada mu trener veruje. Postavlja se pitanje, gde ovde ima mesta za Ronalda? 

Pa, iako je Marsija odigrao veoma dobro, izvesno je da, ako Ronaldo ostane, da će Portugalac biti starter, ali i da će povremeno odmarati jer neće moći da izdrži tempo četvrtak-nedelja. Ako ne stigne nijedan napadač, Marsijala čeka znatno veća minutaža u rotaciji sa Ronaldom.

Ostaće velika dilema šta će biti ako Junajted "pljusne" 100 miliona i u finišu prelaznog roka dovede Antonija iz Ajaksa. On je klasično desno krilo, što bi značilo da bi Sančo ponekad mogao na levi bok što mu nije strano.

Do tada, početna postava, mogla bi da izgleda ovako, a podsetnik da AdmiralBet i dalje nudi top kvotu da će Ten Hagov tim biti u top 4, ona je čak 3,00!

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke