DFB Pokal - Augsburg čekao penale, eliminisan sa kreča

utorak 02.04.2019.
23:39

Više nego uzbudljiv bio je drugi četvrtfinalni meč nemačkog kupa. Augsburg stigao do produžetaka u nadoknadi, eliminisan u 121. minutu golom iz penala.

Epa/Roland Wittek

Fudbaleri Red Bul Lajpciga priključili su se Hamburgu u polufinalu nemačkog kupa (DFB Pokal), pošto su večeras na "WWK Areni" savladali Augsburg posle više od dva sata igre.

Lajpcig je slavio golom u poslednjim sekundama drugog produžetka (2:1), a u regularnom toku susreta bilo je 1:1.

Utakmica se "otvorila" u 74. minutu posle pogotka Tima Vernera kojim su gosti stigli do prednosti. Delovalo je da će Lajpcig odbraniti stečenu prednost, a onda je u četvrtom minutu nadoknade vremena Alfred Finbogason doneo domaćima produžetke.

Promene rezultata nije bilo u prvom produžetku, a kada su domaći očekivali da će i drugi biti okončan "nulom" i da će odlučivati penali, Mihael Gregorič je skrivio penal i omogućio Lajpcigu da stigne do pobedonosnog gola.

Goste je u polufinale odveo Marsel Halstenberg pogotkom sa kreča.

Sutra su na programu još dve četvrtfinalne utakmice.