DFB Pokal - Leverkuzen u finalu posle 11 godina!

utorak 09.06.2020.
22:40

Dočekali su...

EPA-EFE/STUART FRANKLIN

Fudbaleri Bajer Leverkuzena prvi su finalisti Kupa Nemačke (DFB Pokal), pošto su danas u gostima pobedili Sarbriken rezultatom 3:0 (2:0).

Leverkuzen je pitanje pobednika rešio već posle dvadesetak minuta igre, pošto je u 11. minutu Dijabi pogodio za 1:0, da bi već u 19. Alario postavio nedostižnih 2:0. Kod oba gola je asistent bio Demirbaj.

Leverkuzen je sve dileme oko pobednika rešio u 58. minutu, kada je Belarabi iskoristio novu asistenciju Demirbaja za 3:0.

Gosti su tako prekinuli san trećeligaša Sarbrikena, koji je bio na korak od nestvarnog uspeha i plasmana u finale Kupa Nemačke.

Što se tiče Leverkuzena, ovo je tek treće finale u istoriji kluba, i prvo posle 11 godina.

Zanimljivo, Leverkuzen je oba dosadašnja finala izgubio, 2009. godine bolji je bio Verder Bremen, i to golom Mesuta Ozila, dok je 1993. godine bolja bila Herta, a jedini strelac bio je legendarni Ulf Kirsten.

Bajer u finalu čeka boljeg iz duela Bajern Minhen - Ajntraht Frankfurt, koji je na programu u sredu od 20.45.

Veliko finale na programu je 4. jula na Olimpijskom stadionu u Berlinu.