ponedeljak 22.06.2020.
23:41

Ekipa Juventusa je uspela da savlada Bolonju na gostovanju.

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Juventus je nastavio svoj pohod u Seriji A nakon Kupa Italije u kom se i nisu toliko proslavili.

Ekipa Mauricija Sarija je danas savladala Bolonju rezultatom 0:2, reklo bi se rutinski, iako je po mnogima prvi gol sumnjiv za Juventus.

Gosti su došli do prednosti u 17. minutu kada je Densvil faulirao u kaznenom prostoru De Lihta, nama je izgledalo kao da se radi o klasičnom duelu pred izvođenje kornera u srcu šesnaesterca, ali nije tako mislio i Roki koji je dosudio penal.

Kristijano Ronaldo je bio siguran, pogodio je za 0:1.

Juventus bolji nakon tog gola, a stiže i do dva gola prednosti u 36. minutu. Paulo Dibala je uradio skoro sve sam, uputio fantastičan udarac i pogodio mrežu za 0:2!

U nastavku utakmice šanse za Ronalda i Bernardeskija, drugopomenuti je pogodio stativu, a onda Bolonja preti i to preko Orsolinija čiji je udarac prošao pored stative.

Sa druge strane Ronaldo je pokazao da se budi, pa tek očekujemo dosta od njega u završnici sezone, kada je to najpotrebnije Juventusu.

Do kraja bez promena rezultata, Juventus je sada na 4 boda prednosti u odnosu na Lacio, ali sa utakmicom više. Jedino vredno pomena jeste to da je Danilo dobio dva žuta kartona za manje od deset minuta, pa je isključen u nadoknadi vremena.

Da napomenemo još da je sa klupe Bolonju večeras predvodio Siniša Mihajlović.