Đenova odnela ceo plen iz Rima!

ponedeljak 09.02.2015.
22:44

U pretposlednjoj utakmici 22. kola italijanske Serije A, Đenova je večeras kao gost savladala Lacio i prekinula dugu seriju mečeva bez pobede. Ključni trenutak meča isključenje golmana domaćih Marketija.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Ekipa Đenove zaustavila je pad na tabeli Serije A, pošto je večeras kao gost savladala rimski Lacio rezultatom 1-0.

Gol odluke postignut je u 29. minutu iz jedanaesterca, pošto je prethodno golman Lacija Marketi prekršajem zaustavio prodor Nijanga. Da sve bude gore po Rimljane, njihov čuvar mreže je zaradio direktan crveni karton zbog tog prekršaja, a sa bele tačke Peroti je lako savladao nezagrejanog Berišu - 0:1.

Gol odluke možete da pogledate OVDE.

Đenova je početkom drugog poluvremena imala par prilika da preko Falkea dođe i do ubedljivijeg vođstva, dok je na drugoj strani, najbolju priliku za izjednačenje propustio Mauri u 67. minutu, kada je stativa spasila gol gostiju.

Lacio je posle ovog poraza ostao na šestom mestu na tabeli Serije A, a Đenova se sada primakla večerašnjem rivalu na samo dva boda zaostatka, na sedmoj poziciji na tabeli.