Đukićeva Kordoba nedorasla šampionu

Autor: Boban Filipović
subota 01.11.2014.
19:59

Atletiko Madrid nije dozvolio iznenađenje pred svojim navijačima, "Čolova" četa tukla Kordobu sa 4:2.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Golova nije bilo sve do pred sam kraj prvog poluvremena kada "Jorgandžije" dolaze do prednosti preko Grizmana.

Marokanac Đilas posle desetak minuta igre u nastavku vraća Kordobu u egal, ali nerešen rezultat je bio na snazi svega 3-4 minuta kada Antoan Grizman svojim drugim golom vraća prednost braniocu titule prvaka Španije.

U 62. minutu meča Atletiko ima dva gola viška, stralac je bio Mandžukić i tada je već bilo jasno da bodovi ostaju na "Kalderonu".

Raul Garsija deset minuta pre kraja postiže prelep gol glavom posle divne asistencije Kokea, a nešto kasnije Đilas svojim drugim golom samo uspeva da ublaži trijumf Atletika.

Dodajemo da je u poraženoj ekipi, koju s klupe predvodi Miroslav Đukić, ceo meč odigrao Aleksandar Pantić. Golove pogledajte OVDE.

Aktuelni šampion se ovom pobedom probio na drugu poziciju na tabeli, ali Barsa, Sevilja i Valensija će imati priliku da se vrate iznad njega jer im tek predstoji da igraju svoje mečeve 10. kola.

Kordoba ostaje na dnu sa svega pet osvojenih bodova bez ijednog trijumfa u dosadašnjem toku sezone.