Domaćin "samleo" Škote pred Euro

subota 04.06.2016.
22:51

"Galski petlovi" dominirali su tokom čitavih 90 minuta u poslednjoj pripremnoj utakmici.

Beta/AP Photo/Hektor Pustina

Francuska je rezultatom 3:0 savladala selekcuju Škotske, te punioptimizma čekaju evropsko prvenstvo čiji su domaćini.

Olivije Žiru je obeležio prvi deo susreta sjajnim pogotkom uosmom minutu koji možete pogledati OVDE.

Da mu neko ne "ukrade slavu" postarao se napadač Arsenala u35. minutu susreta, kada je još jednom zatresao mrežu DejvidaMaršala.

Do poluvremena je još jednom Maršal morao da vadi loptu izsvoje mreže, kako je Loran Koščelni postigao i treći gol nautakmici, na asistenciju Patrisa Evre.

"Trikolori" su dominirali i ostatkom susreta, a najzaslužniji za tošto do kraja meča nije došlo do promene rezultata, svakako jegolman Škotske reprezentacije Maršal, koji je bio i najboljipojedinac ove selekcije na susretu.

Dvostruki strelac je u 63. minutu zamenjen, ali Žinjak, kojiga je zamenio, nije uspeo da zatrese mrežu Škotske do kraja susretaiako je imao jednu izglednu situaciju.

O igri Škotske dovoljno govori podatak da nisu uspeli da uputeudarac u okvir gola Uga Ljorisa.

Francuska će se na predstojećem šampionatu naći u grupi A, saAlbanijom, Švajcarskom i Rumunijom.