Dortmund se namučio, gosti imaju za čime da žale!

petak 17.03.2017.
22:24

Duel u Dortmundu neizvesniji nego što se očekivalo. Gosti propustili veliki broj prilika...

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

U prvoj utakmici 25. kola Bundeslige, Dortmund je pred svojim navijačima savladao ekipu Ingolštata rezultatom 1:0.

Ekipa Tomasa Tuhela opravdala je ulogu favorita na ovom meču, ali do bodova nije lako došla.

Gol odluke postignut je već u 14. minutu igre, kada je Šmelcer odlično centrirao sa leve strane, a na pravom mestu bio je Obamejang koji je poslao loptu u mrežu - 1:0.

Taj pogodak možete da vidite OVDE, a ono što je posebno zanimljivo jeste da sada Obamejang na svom kontu ima isti broj golova koliko je od početka sezone postigla cela ekipa Ingolštata - 23!

Dortmund se ovim trijumfom učvrstio na trećem mestu na tabeli sa 46 osvojenih bodova, a Ingolštat ima sve manje izglede u borbi za opstanak. Ipak, gosti večeras nisu ostavili loš utisak.

U nekoliko navrata su veoma opasno pretili golu ekipe Tomasa Tuhela, a najbolje prilike za Ingolštat propustili su Matip u 19, Leki u 27 i Soni Kitel u finišu prvog poluvremena, ali se istakao večeras raspoloženi golman Dortmunda Roman Burki.

I u poslednjim sekundama ovog meča Leki je imao još jednu odličnu priliku, ali je ovoga puta poslao loptu iznad prečke, pa su bodovi ostali u Dortmundu.