Doživeo horor povredu, pa rešio derbi Turske - Svemoćni van Persi "ubio" Galatu!

19:56

Bivši fudbaler Arsenala i Mančester junajteda doživeo je nezgodnu povredu oka pre samo dve nedelje, uspešno se oporavio kako je uspeo da reši derbi Turske.

BETA/AP Photo/Lefteris Pitarakis

Na stadionu "Šukru Sarakoglu" u Istanbulu, Fener je slaivo protiv najljućeg rivala, ekipe Galatasraja.

U pitanju je bio meč 11. kola turske Super Lige, ekipa Dika Advokata je slavila rezultatom 2:0 (1:0).

Derbi je rešio Robin van Persi, iskusni Holanđanin, koji je pre samo dve nedelje imao stravičnu povredu oka, je u dva navrata prevario Fernanda Musleru.

Igrao se 45. minut, kada je Ozbajrkali lepo prošao po desnoj strani, uočio je usamljenog van Persija u kaznenom prostoru rivala i prosledio mu loptu. Ipak, nije to najbolje uradio kako ju je poslao malo iza Holanđanina, ali to nije bio problem za sjajnog Persija koji je uspeo da iz nezgodne pozicije pocepa mrežu urugvajskog golmana.

U nastavkui se igralo prilično tvrdo, pokušali su gosti sa tri brze izmene, ušao je i Podolski, ali je Nemac samo ispratio još jedan pogodak bivšeg napadača Arsenala i Junajteda.

Van Persi je uspešno realizovao jedanaesterac u 78. minutu, koji je prethodno napravio fudbaler gostiju Serdar Aziz.