ponedeljak 11.04.2016.
23:25

Još jedan odličan meč u šampionatu Izraela, uz veliki značaj u borbi za titulu.

BETA/AP Photo/Paulo Duarte

Ekipa Makabija je večeras u Tel Avivu dočekala Beitar iz Jerusalima i na kraju trijumfovala sa 3:2, znatno teže nego što se očekivalo.

Junak utakmice je kapiten i najbolji strelac Makabija Eran Zahavi, koji je postigao dva gola za domaće, a onaj odlučujući u 90. minutu meča.

Dva puta je Makabi vodio, ali je i na drugoj strani Rukavitsja dva puta zatresao mrežu našeg Predraga Rajkovića, prvi put sa bele tačke, a drugi posle centašuta sa desne strane.

I pored dva primljena gola, srpski golman se istakao i sa par odličnih intervencija. Posebno je bila važna ona iz prvog poluvremena kada je bio jedan na jedan sa Rukavitsjom, ali je uspeo da sačuva svoju mrežu.

U prilogu su najzanimljiviji detalji sa ove utakmice, posle koje je Makabi konačno preuzeo lidersku poziciju, sa bodom više od Hapoela Ber Ševe.