Džekove genijalnosti održale Romu, Laciju malo fantastičan gol Sergeja!

sreda 24.06.2020.
23:40

Lacio polako gubi korak.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Ekipa Lacija gubi polako trku sa Juventusom. Danas su poraženi na gostovanju Atalanti posle velikog preokreta 3:2 (1:2).

Lacio je stigao do prednosti preko De Rona, on je smestio loptu u svoju mrežu već u 5. minutu utakmice nakon centaršuta sa desne strane, nije mogao da se zaustavi i nespretno je zakačio loptu, dovoljno za prednost gostiju.

Samo šest minuta kasnije magija Sergeja Milinkovića-Savića.

Srpski fudbaler je primio loptu na 25 metara od gola, opalio i pogodio ugao golmana domaćih za velikih 0:2!

Iz jedne ne tako ozbiljne situacije pred golom Lacija videli smo gol pre svega zahvaljujući fantastičnoj reakciji Gosensa koji je trzajem glavom uspeo da postigne gol u najboljem mogućem trenutku, u 38. minutu.

Drugo poluvreme je proteklo u nadmoći Atalante, bili su bolji tim, napadali su i zaslužili su izjednačenje koje je i usledilo.

Sve se namestilo kako treba za Malinovskog koji je opalio ka golu, pocepao mrežu sa 20 metara za izjednačenje.

Nije to bilo sve od Atalante.

Minut 80. po redu, ponovo korner, Palomino najsnalažljiviji pogađa gol za konačnih 3:2!

Drugi meč današnjeg dana igrao se na stadionu "Olimpiko" u Rimu gde je Roma dočekala Sampdoriju i gde je slavila sa 2:1.

Početkom meča videli smo očajnu reakciju odbrane Rome. Sve je to iskoristio Gabijadini u 11. minutu utakmice.

Prethodno je Roma bila bolji rival, napadala je i stvorila dve šanse preko Pastorea i Džeka. Pretio je i Mihtarijan, da bi u prvom poluvremenu bio viđen i gol u mreži Sampdorije koji je poništen nakon VAR intervencije, Vereto je igrao rukom pre nego što je postigao gol.

Prelepa situacija u 64. minutu kada je Roma izjednačila. Pelegrini je poslao sjajan pas ka Džeku, reprezentativac BiH je iz voleja loptu poslao pod prečku, ni dva golmana ne bi mogla da odbrane ovaj šut!

Par minuta kasnije šansa za Kolarova koji pogađa stativu iz slobodnog udarca.

Roma je bila bolji tim, a konačno je došla do pobede zahvaljujući Edinu Džeku. Dubinska lopta Kristantea, Džeko ponovo iz prve pogađa za veliku pobedu Rome.