Eder prekinuo uspavanku u Tuluzu, Italija u 1/8 finala

16:51

Prvi meč drugog kola grupe E, u kom su megdan delili 'Vikinzi' i 'Azuri' završen je minimalnom pobedom aktuelnog vicešampiona Evrope.

AP Photo/Andrew Medichini

Bilo je za očekivati da Italija nakon uvodne pobede nad Belgijom "umrtvi" igru u duelu protiv Švedske, što se i dogodilo.

Puleni Antonija Kontea su prepustili posed rivalu, stali u gard i u svom stilu 'ubili' utakmicu.

U prvom poluvremenu gotovo ništa vredno pomena, jalova inicijativa Švedske nije donela ništa konkretno, 'Vikinzi' nisu uputili nijedan šut ka golu, dok 'Azure' ofanziva nije ni interesovala. Podatak da Eder nije imao nijedan pas u prvih 45 minuta igre svedoči o neambicioznosti Italijana u napadu.

Početkom drugog poluvremena prvo uzbuđenje pred golom Isaksona, Gracijano Pele je tukao iz 'drop kika', ali bio neprecizan.

Na isteku sata igre umesto Pelea je ušao Simone Zaza, Italija nastavlja da kontroliše situaciju na terenu, za razliku od prvog poluvremena težište igre se prenelo na polovinu Šveđana, ali 'Azuri' nisu zapinjali.

Navijači Švedske su se uhvatili za glavu kada je Zlatan Ibrahimović promašio prazan gol sa metra prilikom jednog od retkih izleta Švedske pred Bufonov gol, ali je najbolji igrač 'Vikinga' bio u ofsajdu.

Petnaestak minuta pre kraja Konte je uveo u igrju Tijaga Motu uemsto De Rosija čime je sigurnost u pas igri pojačana, na drugoj strani selektor Švedske Hamren je pokušao da unese živost uvođenjem Durmaza i Levickog umesto Forsberga i Ekdala, Džimi Durmaz je odmah imao jedan optimističan pokušaj sa distance, ali daleko je to bilo od opasnosti za Bufona.

Najveće uzbuđenje na utakmici zbilo se u 82. minutu kada je Marko Parolo glavom pogodio prečku nakon čentaršuta Đakerinija sa levog boka.

Ta prečka je bila najava neminovnog, do tada neprimetni Eder je lepim i preciznim udarcem krunisao svoju solo akciju u 88. minutu i srušio Šveđane, koji ostaju na jednom osvojenom bodu i imaju imperativ pobede nad Belgijom u poseldnjem kolu ukoliko žele da ostanu na prvenstvu.

Interesantno, pobednosni gol Edera bio je prvi šut u okrvir gola na utakmici, do kraja smo videli još jedan kada je Isakson odnranio pikušaj Kandreve iskosa sa desene strane. To je bilo sve, 'bunarenje' Šveđana u nadokandi je bilo osuđeno na neuspeh, ostalo je 1:0.

Italija sa maksimalnih šest bodova iz prva dva kola opušteno čeka meč sa Republikom Irskom, moći će i da kalkuliše i da 'bira' protivnika u 1/8 finala.

40 Komentara

masimomorati
Saturday, 18.06.2016
00:05

Interesantno je kako se Eder potcjenjuje, a Italija boljeg napadaca nema. Nije Konte spao sa drveta.

Roči Salamanka
Friday, 17.06.2016
21:19

Bravo Azuri,bravo Conte majstore! Forza Italia!

Realan tip
20:35

Ibra se ne moze sastaviti, a ljudi ga prizeljkuju u UTD-u. Jadna majko.

18:25

Ovo je sramota za jednu reprezentaciju kakva je Svedska nijedan sut u okvir gola u dvije utakmice..

mak_juventino
18:00

Da boli , za 2-2 sa Dancima ! Eto vam talijanska odmazda !!! FORZA ITALIA !!!

MultiMagic
17:58

Italijani igraju doktorski, onako kako moraju ali i kako trebaju. Nemaju mnogo prostora u napadu, prosto nema onih kreativaca kao sto su Verati i Pirlo + Insinje ali su ipak ostvarili dobar rezultat do sada. Nadam se da ce stici do cetvrtfinala, zavisi ko im bude protivnik u osmini, a sve vise od toga bi vec bilo veliko iznenadjenje. Jesu oni iskusna ekipa ali kada nalete na Spaniju, Francusku, Englesku pa i Nemacku koja po pravilu igra sve bolje kako se blizi sama zavrsnica ne verujem da ce moci da se odupru pritisku.

18:13

zaboravio si i Markizija. Italija također igra sve bolje kako turnir ide dalje. Tako da će svejedno to biti odlične utakmice. Ne bih posebno izdvajao Francusku i Englesku, jer te repke i nisu bolje od ovakve Italije.

ACM<3
18:22

Ni englezi ni spanci im ne mogu dati gol

Nikola_pg
17:29

Tako se to radi. Idemo dalje. Bez neke euforije, korak po korak.

Marko 90
17:28

Ibra last scored vs Chiellini while playing for Juve when Chiellini was Fiorentina..Conte ponovo pokazuje kakav je takticki mag ,ova italija nije ni senka onih italija sa iz 90s i iz 2000s sa majstorima poput Pirla,Totti,Alea,Toni,Pipa,Vieria,Camorenezia itd ,stub odbrane ,Nesta,Canavaro,Zabrotta,Maldini dodamo Materacia ,90s Baggi,Zola,Baresi,Albertini,Conte itd ...

VLADIMIR DRACULESCU
17:19

I opet je dosao gol pred sam kraj, fenomen EP '16.

Toti 10
17:18

Italija, doktorski odigrala, mislim da je ovo i kraj za Svedjane. Mislim da ce Belgijanci pobediti sledeci mec, a u medjusobnom duelu izmedju Belgije i Svedske predvidjam X.

17:14

Sta je ovo vise, najgore prvenstvo ikad! Jedan, eventualno dva gola, i to obavezno u poslednjih 5-10 min, ostatak meca, dosada, uspavanka...

scofield
22:51

Bas tako. Ne dao bog da padne gol odmah se ekipa koja je postigla gol povlaci i umrtvi igru

PoparaZarko
17:09

Za Italijane se ovako nesto moglo i ocekivati. Oni su sa ovom ekipom smrt za ekipe koje ih napadnu, jer odbrana bolje od ovoga ne moze da izgleda i tu su ubedljivo najjaci na prvenstvu. Protiv osrednjih ekipa koje igraju defanzivnije i bez previse napadanja, Italijani imaju problema i igraju na gol-dva kao danas. Konte je od ekipe napravio armiju slicnu Juventusu od pre par sezona.. I za kraj, pozdravljanje publike kao sto se radi i u Juventusu. Ne znam kolika je bila kvota, ali zicer je igrati na Italijane od nula do dva.

(anti)talentovan lik
17:07

Na pola utakmica padne makar 3 gola, a kvalitet fudbala nula...

John Cena
17:07

Ne znam sto im Insinje ne igra, realno mislim da je najbolji napadac koga su poveli na EP

Susaeta
17:04

Nikad mi nece biti jasbo, zasto Insinje i El Saravi ne igraju???? Ali opet, ova strategija Konteova dobro ide za sad.

violafan
20:31

Krilni napadaci, ne igraju odbranu. Konte ih je poveo da ih uvede kad mora da napadne, a do sad nije morao.

stevan_vasic90
21:32

Zato da vam pokaže da fudbal ne igraju imena nego tim...i da se fudbal ne igra na papiru nego na terenu. :)

mrancic
17:02

Švađani sa Ukrajinom i Albanijom najgori na prvenstvuČelzi će pobeđivati ali se igrači poredvovog Kontea neće naigrati fudala.A kukali su na Murinja.

21:33

Ako hoće da se naigraju fudbala i da se zabavljaju neka idu u Arsenal da ih trenira Venger...a ako hoće da osvajaju trofeje neka idu kod Ancelotija, SImeonea, Murinja, Kontea gde se zna red i gde postoje pravila a ne da svako radi šta hoće.

16:59

Zasluzena pobeda Italijana,fina akcija kod gola.Generalno losa utakmica,jos jedna u nizu na ovom Euru.Premalo golova prosek 1,90 mislim po mecu,premalo lepih poteza...Ekipe napadaju sa malo igraca u zavrsnici.Mnogo trcanja,najvise se vodi racuna da se sacuva svoj gol a napad ako se sta uradi.Shvatam da su neki igraci imali napornu i dugu sezonu ali kvalitet fudbala nije na dobrom nivou.Italija svaka cast mogu da doguraju daleko, jednostavno ih ne treba nikad potceniti.

16:58

Alal vera za majstoriju, Italijani su strpljivo čekali, dočekali i iskoristili šansu!

Brat Rodrigoo
16:57

Eder majsotrski! Forca!

No ®ules
16:55

Najgora utakmica na prvenstvu, Konte i dalje bez Insinjea, jako defanzivno i pacerski.., ali kakva osveta Švedjanima... Forzza Azuri!

17:01
17:02

FORZA AZZURRI!

Ole Gunar Solšer
16:55

Svaka cast Italijanima doktorski su odigrali, Eder majstorija. Doso kec!!!

reddevils
16:55

Izuzetno dosadno prvenstvo...

Juventino SS
16:52

Kjelini pa Zaza i onda Eder egzekutor, to je to. Mirno se čekala šansa i dočekala na kraju.

No ®ules
17:43

Šta si hteo da kažeš, klasičan solo prodor iz udzbenika, Kjelini i Zaza su zasluzni za ovaj gol koliko ja i ti.

00:03
No ®ules
18:47

Asamoah@ U redu da si rekao kako je Bufon maestralno cuvao mrezu, da je odbrana bila na nivou, ali ovo za asistenciju Ederu, veruj da umirem od smijeha :D