četvrtak 16.07.2020.
20:24

Pobeda Baskijaca.

Twitter/@SDEibar

Fudbaleri Eibara i zvanično su obezbedili opstanak pošto su večeras na svom stadionu pobedili Valjadolid rezultatom 3:1 (2:0), u 37. kolu La Lige.

Eibar je pitanje pobednika rešio već u prvih pola sata, kada su domaći stekli nedostižna dva gola prednosti.

U 21. minutu, Pedro Leon je izveo odličan korner, a Bigas je glavom skrenuo u mrežu za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije, odbrana Valjadolida napravila je kardinalnu grešku, tačnije golman Čuripi koji se okliznuo, a Takaši Inui je ukrao loptu i pogodio prazan gol.

Eibar je mogao lako i do trećeg gola, Pedro Leon je propustio dobru priliku, pa je na poluvremenu ostalo 2:0.

Valjadolid je uspeo da se vrati u meč tek u finišu, pošto je golman, Džoel, koji je danas menjao Dmitrovića, napravio penal. Odgovornost je preuzeo Serđi Gvardiola, Džoel je odbranio, ali se lopta odbila nazad do napadača Valjadolida, koji ovaj put ne promašuje - 2:1.

Taj pogodak je poremetio domaće, koji su se povukli, dok je Valjadolid krenuo u ofanzivu. Imali su gosti još dve dobre prilike, ali je Džoel uspeo da sačuva svoj gol.

I onda u nadoknadi vremena, Ćarles je uspeo da iznudi penal, a De Bjasis je bio precizan sa 11 metara za konačnih 3:1.

Eibar sada ima 42 boda, skočio je na 12. poziciju, najbolji plasman od početka sezone i prava je šteta što Dmitrović i drugovi nisu ranije igrali kao u poslednjih pet, šest kola. Valjadolid je još ranije obezbedio opstanak, sada je na tri boda manje od Eibara.