petak 16.06.2017.
22:45

Loše vesti za domaćina Evropskog prvenstva na startu takmičenja.

Screenshot/YouTube

U okviru drugog meča u grupi A na Evropskom prvenstvu za mlade u Poljskoj, domaćin je izgubio od reprezentacije Slovačke sa 2:1.

Nije prošao pun minut, Poljska koja je domaćin ovog turnira je došla do prednosti od 1:0, a strelac je bio Patrik Lipski. Iskoristio je dobar centaršut Kedziore, pogodio glavom za 1:0.

Verovali ili ne, to je bilo sve od Poljaka za danas.

Slovaci su polako hvatali ritam, a nakon sjajne akcije u 20. minutu i asistencije Hriena, Valjent je postigao gol za izjednačenje.

Od tog trenutka, gledali smo egal meč, ne bi bilo nezasluženo da su i jedni i drugi postigli gol, a on se desio u mreži POljaka.

Bila je to kontra Slovaka u kojoj je Šafranko odigrao ključnu ulogu, nakon klizanja odbrambenog igrača Poljske uspeo je da stigne do lopte i da savlada protivničkog golmana i da tako postavi konačan rezultat od 2:1 u korist Slovaka.

Dakle, u grupi A nakon prvog kola malo ko se nadao ovakvoj situaciji, Slovačka ima 3 boda, Engleska i Švedska (odigrali danas 0:0) po 1, a Poljska je bez bodova.