EP U 21: Danci rutinski do četvrtfinala, Island zakucan za dno

nedelja 28.03.2021.
17:05

Bez greške.

EPA-EFE/Tamas Vasvari HUNGARY OUT

Mlada fudbalska reprezentacija Danske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine pobedom protiv Islanda 2:0 u meču odigranom ovog popodneva u mađarskom Đeru.

Lider grupe C do pobede je stigao nakon svega 18 minuta igre, kada su bila viđena oba pogotka.

Skandinavsku selekciju u vođstvo je doveo napadač Mitjilanda Gustav Isaksen već u petom minutu posle izvanredne kombinacije i gol levom nogom iskosa unutar kaznenog prostora.

Na 2:0 je već u 18. minutu povisio defanzivac Brentforda Mads Sorensen nakon što se neočekivano našao sam ispred golamna nedugo posle akcije iz kornera.

Do poluvremena priliku da umanji prednost rivala propustio je u Gudjonsen sa penala u 38. minutu.

U drugom poluvremenu Danci su spustili loptu ne dozvolivši protivniku ni da postigne utešni gol, pa su nakon dva kola sa maksimalnim učinkom obezbedili plasman u četvrtfinale.

Island je nakon drugog poraza iz isto toliko utakmica ostao bez ijednog boda na dnu tabele.