EP U17 - Španci i Turci u polufinalu

petak 12.05.2017.
21:22

Kadetske reprezentacije Španije i Turske obezbedile su danas plasman u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Hrvatskoj.

Prva reprezentacija koja je stigla do plasmana među četiri najbolje kadetske selekcije na kontinentu bila je Turska.

Turci su u Velikoj Gorici savladali Mađarsku rezultatom 1:0 (1:0) a jedini pogodak na meču postigao je vezni fudbaler poražene reprezentacije Andraš Čonka.

Vezista reprezentacije Mađarske postigao je autogol i presudio svom nacionalnom timu.

Španci su na stadionu Varaždina savladali vršnjake iz Francuske rezultatom 3:1 (2:1) iako su "Galski petlići" prvi stigli do vođstva.

Francuzi su poveli golom Amina Guirija u 9. minutu utakmice, a Španija je već do poluvremena uspela da preokrene. Matje Morej je pogodio u 17. minutu, dok je kapiten Abel Ruiz bio precizan sa bele tačke u 35. minutu. Konačan rezultat postavio je Serhio Gomez u 56. minutu.

Sutra su na programu preostale dve četvrtfinalne utakmice nakon čega ćemo znati kako izgledaju polufinalni parovi.