EP (U21) - Italija umalo prokockala 3:0, Srbin razočarao Švajcarsku!

nedelja 25.06.2023.
19:57

Česi bolji od Nemaca, Englezi sigurni.

EPA-EFE/GEORGIOS KEFALAS

Fudbaleri Italije savladali su Švajcarsku sa 3:2 u meču drugog kola grupe D Evropskog šampionata za mlade.

"Azuri" su na poluvremenu vodili sa ubedljivih 3:0, ali su Švajcarci u drugom delu bili blizu preokreta.

Krenuli su Italijani furiozno i već posle 11 minuta vodili sa 2:0. Prvo je u šestom minutu Sandro Tonali sjajno izveo korener, a najbolji u skoku bio defanzivac "azura" Lorenco Pirola i glavom poslao loptu u mrežu Švajcarske.

Prednost Italije duplirao je ofanzivac engleskog Lidsa Vilfred Gnjonto samo pet minuta kasnije.

U četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog dela Italija je postigla i treći gol, strelac je bio igrač Empolija Fabijano Parisi posle katastrofalne reakcije jednog švajcarskog defanzivca.

Međutim, sve se promenilo na startu drugog poluvremena. Švajcarska je smanjila na 3:1 u 47. minutu sjajnim golom napadača Kastriota Imerija, da bi samo pet minuta kasnije vezista Bazela Zeki Amduni doveo Švajcarsku na samo gol zaostatka.

Imala je Švajcarska ogromnu šansu da izjednači u 74. minutu preko Darjana Maleša, ali je momak poreklom iz Srbije, promašio zicer za izjednačenje.

Standings provided by Sofascore

U grupi C Češka je sa 2:1 savladala Nemačku, dok je Engleska rutinski, rezultatom 2:0, bila bolja od Izraela.

Česi su protiv "pancera" poveli u 33. minutu golom Vaclava Šejka, da bi 20 minuta pre kraja meča  Angelo Štiler izjednačio. Pobedu Češkoj doneo je defanzivac Sparte Prag Martin Vitlik golom u 87. minutu.

Engleska je lako izašla na kraj sa Izraelcima. Poveo je favorit u 16. minutu pogotkom novog napadača Njukasla Entonija Gordona, da bi trijumf "gordog albiona" potvrdio ofanzivac Arsenala Emil Smit Rou u 68. minutu.