Podela bodova u Litvaniji poslala Srbiju na začelje tabele, Poljska slavila u Severnoj Makedoniji, rutina Španije, pobede i Švedske, Austrije i Izraela, bez pobednika u Norveškoj i Danskoj.

Beta/AP Photo/Mindaugas Kulbis

Grupa A

Češka - Bugarska 2:1
Crna Gora - Kosovo 1:1

Česi su slavili kod kuće protiv selekcije Bugarske i došli do prvih bodova u kvalifikacijama, oba gola za pobednički sastav postigao je napadač Rome Patrik Šik.

U drugom susretu u okviru ove grupe, Crna Gora je remizirala u Podgorici sa reprezentacijom tzv. Kosova.

Ušli su Crnogorci u ovaj meč sa velikim problemima, više o tome OVDE.

Grupa B

Litvanija - Luksemburg 1:1
Ukrajina - Srbija 5:0

"Orlovi" su doživeli debakl u Lvivu, više o tome OVDE.

U drugom meču u okviru naše grupe selekcija Luksemburga je osvojenim bodom u Litvaniji skočila na drugo mesto na tabeli, imaju četiri boda, dok su Litvanci sa bodom ispred poslednjeplasirane Srbije, zbog bolje gol razlike.

Grupa D

Gruzija - Gibraltar 3:0
Danska - Irska 1:1

Više o ranije odigranom duelu u Tbilisiju OVDE.

Danci su dočekali Irce, meč je okončan podelom bodova.

Poveli su domaći fudbaleri preko Hejbjerga u 76. minutu, da bi bod Irskoj doneo Šejn Dafi u 85. minutu utakmice.

Grupa F

Farska ostrva - Španija 1:4
Norveška - Rumunija 2:2
Švedska - Malta 3:0

Španci su bez većih problema opravdali ulogu favorita protiv Farana, poveli su preko Ramosa u petom minutu, 15ak minuta kasnije Navas je duplirao prednost "Furije", ali je domaća selekcija uspela da uzvrati na isteku pola časa igre preko Olsena.

Ipak, samo tri minuta kasnije Španci vraćaju dva gola prednosti, autogol je postigao Gestson.

Konačan rezultat je postavio Hose Gaja u 71. minutu susreta.

Rumunija je u nadoknadi došla do boda u Oslu.

Norvežani su vodili sa 2:0 golovima Eljonusija i Odegarda, da bi Rumuni do boda došli zahvaljujući golovima Kešerua u 76. i 92. minutu utakmice.

Švedska je opravdala ulogu favorita protiv Malte, slavili su sa 3:0 golovima Kvejsonna, Klaesona i Isaka.

Grupa G

Austrija - Slovenija 1:0
Letonija - Izrael 0:3
Severna Makedonija - Poljska 0:1

Austrijanci su slavili kod kuće protiv selekcije Slovenije, gol odluke postigao je Burgštaler u 74. minutu.

Letonci su poraženi kod kuće od Izraela, junak gostiju bio je Eran Zahavi, koji je zabeležio het-trik.

Poljaci su uspeli da slave u Severnoj Makedoniji sa 0:1, jedini gol postigao je Robert Levandovski u 47. minutu.

Makedonci su ostali i sa igračem manje u 85. minutu, kada je Musliu zaradio drugi žuti karton.