EURO 2020 (kval.) - "Panceri" sigurni, Hrvati i Austrijanci overili vizu!

Autor: Stefan Matić
subota 16.11.2019.
22:40

Bez golova u Belfastu, Severna Irska propustila sjajnu šansu da se umeša u borbu za drugo mesto.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Grupa C

Nemačka - Belorusija 4:0
Severna Irska - Holandija 0:0

"Panceri" su overili svoju vizu sigurnom pobedom u Menhengladbahu gde je savladana Belorusija rezultatom 3:0. Ginter je postigao gol petom za vođstvo domaćina pet minuta pred odlazak na pauzu, da bi Gorecka i Kros u šest minuta tokom drugog dela igre osigurali pobedu.

Gosti su imali šansu da umanje poraz, ali Nojer brani penal Staseviča u 76. minutu.

Konačnih 4:0 postavlja Toni Kros svojim drugim golom u 83. minutu meča.

Reprezentativci Severne Irske su imali odličnu šansu da zakomplikuju borbu za drugo mesto, ali je Dejvis promašio penal u prvom poluvrmenu što ostavlja Holanđane na tri boda razlike iznad Iraca.

Ostalo je još jednog kolo do kraja gde Severna Irska gostuje Nemcima dok "oranje" dočekuje Estoniju.

Grupa E

Hrvatska - Slovačka 3:1

"Vatreni" su overili svoju vizu za EURO preokretom u Rijeci. Slovačka je povela golom Bozenika u 32. minutu, sa minimalnom prednošću gostiju se i otišlo na pauzu. U nastavku reprezentativcu Hrvatske uspevaju da postignu dva gola u samo četiri minuta.

Prvo je Vlašić pogodio u 56. minutu da bi Petković kompletirao preokret golom četiri minuta kasnije.

Slovaci ostaju sa igračem manje na terenu pošto Mak dobija svoj drugi žuti karton u 66. minutu. Perišić koristi brojčanu nadmoćnost svog tima i u 74. minutu na asistenciju Barišića overava pobedu i plasman na završni turnir.

Grupa G

Austrija - Severna Makedonija 2:1
Izrael - Poljska 1:2

Austrijanci su pobedom od 2:0 kolo pre kraja rezervisali svoje mesto na finalnom turniru evropskog prvenstva. Domaći su u Beču slavili golovima Alabe u sedmom i Lainera u 48. minutu meča.

Stojanovski postiže gol u 93. minutu, posle kojeg glavni sudija meča sudi i kraj meča.

Lideri grupe G su sigurno slavili u Izraelu golovima Krihovjaka u četvrtom minutu, da bi pobedu pedeset minuta kasnije osigurao Pjontek.

Dabur je uneo malo nervozu golom u 88. minutu za 2:1, ali je ostalo premalo vremena za nešto više od poraza.