nedelja 14.02.2021.
21:55

Fulam iznenadio na "Gudisonu".

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Evertona izgubili su od ekipe  Fulama na svom stadionu rezultatom 0:2 (0:0) u 24. kolu Premijer lige.

Nakon što su u četvrtak izbacili Totenhem posle 120 minuta neverovatne borbe, fudbaleri Evertona večeras su potpuno podbacili.

Istina, nije bilo Kalverta-Luina, ali i pored toga, Everton je morao da odigra bolju utakmicu.

Fulam je bio opasniji i konkretniji tim i u prvom poluvremenu, posle kog nije bilo golova.

Na samom startu drugog dela posle lepe akcije po levom boku, Aina je vratio povratnu kroz peterac, a tamo je na pravom mestu Džoš Maja - 0:1.

Karlo Anćeloti je ubrzo reagovao izmenama, uveo je Kinga i Majkla Kina umesto Kolmana i Dejvisa, ali to nije pomoglo. U 65. minutu Džoš Maja je opet na pravom mestu, pokupio je odbitak od stative i ponovo lako savladao Olsena za 0:2.

Fulam je ovim trijumfom sačuvao neke nade za opstanak, pošto sada ima sedam bodova manje od Njukasla koji je iznad crte. Everton je ostao sedmi i verovatno će se do samog kraja boriti za plasman u Evropu.