Evrogol na američkom tlu - Srbin je glavna tema u MLS ligi, kakva golčina u 93. minutu za pobedu!

Autor: Nemanja Janošev
četvrtak 21.10.2021.
09:35

"Hajde"! Majstorija na delu nekadašnjeg fudbalera Čukaričkog!

@ChicagoFire

Srpski fudbaler iz redova Čikago Fajra Luka Stojanović bio je junak pobede svog tima nad Sinsinatijem od 3:4 (2:2) u meču 31. kola Istočne konferencije MLS lige.

Ne blista Čikago u ovoj sezoni MLS lige. Nalaze se na dnu tabele i svaki bod im je od izuzetnog značaja. Sada su ih osvojili tri, iako je lako moglo da se dogodi da ostanu bez ijednog.

Poveli su sa 0:2 već nakon 17 minuta golovima iskusnog Roberta Berića, bivšeg napadača Sent Etjen i Anderlehta. No, Akosta i Vaskez su poravnali do kraja prvog poluvremena, a bivši član Valensije Alvaro Medran učinio je da se Čikago ponovo raduje 20 minuta pre kraja.

Međutim, euforiju u domaće uneo je Tajler Bleket pogotkom u prvom minutu nadoknade, a onda je na scenu stupio Luka Stojanović. Igrao se 93. minut kada je bivši igrač Čukaričkog dočekao odbitak i natrčavši, iz kolena, uputio projektil u mrežu Prežemislava Titona za konačnih 3:4!

Evrogol na američkom tlu u režiji Srbina, njegov osmi pogodak ukupno u ovoj sezoni.