FA kup - Čelsi strepeo, ali ipak slavio!

subota 25.01.2020.
20:25

"Plavci" u petoj rundi najstarijeg takmičenja na svetu.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Čelsija slavili su kao gost protiv Hala sa 1:2 (0:1), te su obezbedili plasman u narednu fazu FA kupa.

Poveli su već u šestom minutu, Batšuaji je prihvatio jedan odbitak i smestio ga u mrežu rivala za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, pretio je Hal u nastavku, da bi "Plavci" došli i do drugog pogotka u 64. minutu. Centaršut Barklija iz slobodnog udarca, Tomori je ostao zaboravljen na daljoj stativi, lako je sproveo loptu u mrežu rivala za 2:0.

Ipak, "Tigrovi" se nisu predali, dolaze do gola u 78. minutu, Grosicki je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila Kovačića u živom zidu i prevarila Kavaljera, 2:1.

Mladi Bili Gilmor je pet minuta kasnije mogao da otkloni sve dileme, ali je golman Hala uspeo da odbrani njegov pokušaj.

Nije bilo promene rezultata, Čelsi je ipak slavio i igraće u petoj rundi FA kupa.