FA kup: Emerijevi "klinci" rutinski do naredne runde, "Terijeri" digli ruke, Palas slavio, Luka odmorio, "Svrake" moraju opet

subota 05.01.2019.
20:34

Odigrano je još pet mečeva treće runde najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Arsenala su slavili na gostovanju u Blekpulu rezultatom 0:3 (0:2).

Poveli su u 11. minutu preko talentovanog Viloka, a isto fudbaler se 25 minuta kasnije ponovo upisao u strelce.

U prvom delu smo videli i tri sjajne šanse za talentovanog Nketiju, ali mladi Nigerijac nije uspevao da ih pretvori u gol.

U nastavku slična slika, Blekpul je tek povremeno uspevao da pripreti, ali jalovo, dok je sve dileme u 82. minutu otklonio Ivobi.

Emeri je odmorio većinu prvotimaca i izborio plasman u narednu rundu.

Kristal Palas takođe ide dalje, slavili su na "Selhrstu" protiv Grimsbija sa 1:0 (0:0).

Kapiten Luka Milivojević je danas bio pošteđen, zasluženo je odmorio, a saigrači su uspeli i bez njega da se snađu protiv niželigaša.

Gol odluke postigao je Džordan Aju, na asistenciju Šlupa, napadač iz Gane dokazuje da bi mogao da bude od velike pomoći za "Orlove" ove sezone.

Treba napomenuti i da je Grimsbi imao igrača manje još od drugog minuta, kada je Foks zaradio direktan crveni karton.

Hadersfild je poput Kardifa, čini se planski ispao iz FA kupa, poraženi su na gostovanju u Bristolu sa 1:0 (0:0).

Gol odluke je za ekipu Bristol sitija postigao Braunhil u 72. minutu.

Ekipa Dejvida Vagnera je tako završila takmičenje i sada može da se posveti borbi za opstanak u Premijer ligi.

Njukasl će morati da odigra još jedan meč u trećoj rundi, kako na "Sent Džejms Parku" nisu uspeli da savladaju Blekburn, bilo je 1:1 (0:0).

Gosti su poveli preko Deka u 56. minutu, da bi u 84. minutu "Svrake" došle do izjednačenja preko Meta Ričija.

Nije bilo promene rezultata do kraja, te će ekipa Rafe Beniteza morati da odigra revanš sa Roversima na "Ivud parku".

U petom susretu u večernjem terminu Norič je ispao od Portsmuta, bilo je 0:1 (0:1) za goste.

U 15. minutu "Kanarinci" ostaju sa igračem manje, Henli je zaradio direktan crveni karton.

Gol odluke pao je u 94. minutu, Portsmut je dalje odveo Grin.