FA kup - Foden "paker", majstorija Griliša, Siti u 1/4 finalu

utorak 01.03.2022.
22:05

"Građani" rutinski.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Mančester Siti se plasirao u četvrtfinale FA kupa, pošto je večeras u gostima pobedio Piterboro rezultatom 2:0.

Ono što je zanimljivo, Pep Gvardiola je odlučio da kapitensku traku večeras ponese Ukrajinac Zinčenko, koji je već nekoliko dana u centru pažnje na Ostrvu zbog ratnog stanja u njegovoj zemlji.

Pep je izveo jak sastav, pošto su tu bili i Kanselo, Dijaš, Foden, Gundogan, Marez, ali i povratnici posle povreda Griliš i Žezus.

Blistao je Fil Foden, koji je upisao dve asistencije, ali i Griliš koji je jednu od njih iskoristio na pravi način.

Siti je domaće slomio u drugom poluvremenu u razmaku od samo sedam minuta. U 60. je Foden asistirao Marezu, koji je nastavio svoju odličnu golgetersku seriju ove sezone.

U 67. minutu videli smo najlepši momenat na meču, Foden je poslao dugu loptu, Griliš je maestralno primio i odmah potom ćušnuo pored golmana za 2:0.

Siti je do kraja sačuvao prednost i rutinski obezbedio plasman među osam najboljih.