FA Kup: "Lisice" se prošetale Piterborom, o ovom momku će se tek pričati!

subota 27.01.2018.
15:46

Fudbaleri Lester Sitija obezbedili su plasman u 1/8 finala najstarijeg takmičenja na svetu.

Beta/Joe Giddens/PA via AP

Izabranici Kloda Puela nisu imali milosti prema niželigašu, slavili su na gostovanju Piterboru rezultatom 1:5 (0:3).

Sve je bilo jasno već nakon 45 minuta, kada su "Lisice" imale tri gola viška.

Poveli su u devetom minutu, strelac je bio novajlija iz Francuske, Fuseni Dijabate.

Samo tri minuta kasnije, bivši fudbaler Mančester Sitija Keleči Iheanačo povećava prednost gostiju, da bi isti fudbaler postavio i konačan rezultat prvog dela igre, u 29. minutu, na asistenciju Kristijana Fuhsa.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Piterboro dolazi do gola, strelac, ispostaviće se počasnog pogotka, bio je Hjuz.

Ipak, Lester overava trijumf u 87. minutu, drugi gol na debiju u novom dresu upisao je Dijabate.

Konačan rezultat postavio je Ndidi u drugom minutu sudijske nadoknade, Dijabate je zaokružio sjajan nastup i svojom prvom asistencijom u novim bojama.