FA Kup: "Plavci" završili posao za 45 minuta, Marez se vratio i odveo Lester dalje

petak 16.02.2018.
22:53

U okviru 1/8 finala FA Kupa, trijumfe su ostvarili Lester Siti i Čelsi.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Čelsija slavili su na "Stamford Bridžu" protiv ekipe Hal Sitija rezultatom 4:0 (4:0).

Svi golovi pali su u prvih 45 minuta, fantastično su igrali "Plavci", kojima predstoji duel sa Barselonom u okviru 1/8 finala Lige šampiona narednog utorka.

Poveli su već u drugom minutu, strelac je bio Vilijan. Brazilac je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman Hala nije imao šanse.

Čekalo se četvrt sata na novi gol "Plavaca", strelac je ovoga puta bio Pedro, nakon prelepe asistencije Fabregasa.

Samo pet minuta kasnije se Vilijan ponovo upisao u listu strelaca, Žiru je odlično ukrao loptu gostima, prosledio je do Brazilca, koji prizemnim udarcem šalje loptu u mrežu iskusnog Maršala.

Potpunu dominaciju izabranika Antonija Kontea potvrdio je Olivije Žiru, svojim prvim golom u dresu "Plavaca", na asistenciju Emersona, koji je krajem januara u London stigao iz Rome.

Golove pogledajte OVDE.

U drugom poluvremenu su gosti na samom startu imali veliku priliku, Fabregas je skrivio penal, ali je Kabaljero pročitao Mejlera i sačuvao svoju mrežu.

Imao je potom Diko priliku da umanji prednost "Plavaca", ali je Kabaljero još jednom sjajno intervenisao.

Malo je falilo da Čelsi do novog gola stigne u 70. minutu, Zapakosta je odlično ostavio loptu Vilijanu, Brazilac je prekomplikovao pa su ga gosti izblokirali, ali je lopta ponovo stigla do Italijana, koji je oprobao udarac, ali se Maršal lepo bacio i sačuvao mrežu.

U 77. je dobru šansu imao i Drinkvoter, ali je udarac bivšeg igrača Lestera zaustavio Maršal, jako lepom odbranom.

Vilijan je u 88. minutu imao novu šansu da kompletira het-trik, ali ga sreća nije poslužila, pa je rezultat ostao nepromenjen do kraja susreta.

Zaslužena pobeda Čelsija, koji je posao završio još u prvom poluvremenu, te će i ove sezone igrati u 1/4 finalu FA Kupa.

Mahrez Marez

Lester je takođe overio plasman u narednu fazu, slavili su na "King Paueru" sa 1:0 (0:0) protiv Šefild Junajteda.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je stari dobri tandem doveo Lester u vođstvo.

Marez, koji je ušao u sukob sa klubom jer mu u januaru nije dozvoljeno da pojača Mančester Siti, se vratio u startnih 11, a odmah je pokazao koliko je značajan za igru "Lisica".

Pronašao je Vardija, a hitronogi napadač Lestera šalje loptu iza leđa golmana gostiju za 1:0.

To je bio i jedini gol na utakmici, Lester je odradio posao, igraće 1/4 finale najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.