FA kup - Tragičar Mitrović promašio penal, Fulam se obrukao, nemilosrdni Siti igrao "loto"!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 06.01.2019.
16:56

Puno uzbuđenja u najstarijem fudbalskom takmičenju na svetu.

EPA-EFE/Nigel Roddis

Danas je odigrano sedam utakmica 1/16 finala FA kupa Engleske u terminu od 15 sati, a videli smo i ogromno iznenađenje.

Mančester siti nije štedeo drugoligaša Roteram protiv kojeg je Pep Gvardiola izveo maltene najbolji tim. Na kraju je bilo čak 7:0 na Etihadu, a pogađali su Sterling, Foden, Gabrijel Žezus, Marez, Otamendi i Sane, dok je Adaji postigao autogol.

Tragičar dana je sasvim sigurno reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović čiji je Fulam ispao od četvrtoligaša Oldama rezultatom 2:1 i to na svom terenu. Domaćin je poveo preko Odoija u 52. minutu, ali je Saridž sa penala doneo izjednačenje u 76. minutu meča.

Priliku da odvede svoj tim u narednu rundu imao je upravo Mitrović, ali je on u 84. minutu promašio penal. Kako to često u fudbalu biva, kazna je stigla četiri minuta kasnije kada je Lang pogodio za prolaz Oldama i veliku senzaciju u FA kupu.

Votford je u gostima bio siguran protiv Vokinga, "Stršljenovi" su golovima Hjuza i Dinija slavili sa 2:0.