Feneru istanbulski derbi, Ljajiću samo poluvreme

nedelja 22.12.2019.
20:57

Fudbaleri Fenerbahčea slavili su na svom stadionu protiv Bešiktaša u 16. kolu turske Super Lige.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Derbi Istanbula između Fenerbahčea i Bešiktaša okončan je pobedom Fenera rezultatom 3:1 (2:1).

Poveli su domaći igrači u 23. minut, precizan je sa bele tačke bio Maks Kruse, nakon što je Reboćo igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Samo devet minuta kasnije, golčina Tufana za 2:0 u korist Fenera.

Ipak, u četvrtom minutu nadoknade "Orlovi" stižu do pogotka, nakon centaršuta Erkina u strelce se upisao iskusni Hačinson.

Otišlo se na odmor, Elneni je propustio priliku da poravna rezultat na samom startu drugog dela, da bi u 58. minutu Maurisio Isla vratio dva gola prednosti Fenerbahčeu.

U 66. minutu je najpre poništen pogodak Bešiktaša zbog ofsajda, da bi samo minut kasnije Karijus sačuvao pokušaj Turuča na drugoj strani.

Do kraja smo videli i dobar pokušaj Čigerčija, koji je ipak završio preko gola Bešiktaša, ostalo je 3:1 na snazi do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Trijumfom je Fenerbahče i preskočio gradskog rivala na tabeli, sada su treći sa bodom više od četvrtoplasiranog Bešiktaša.

Adem Ljajić je u igru ušao na startu drugog poluvremena.