Fulam bez rešenja za Sitijev tandem, Mitroviću ni minut!

subota 05.12.2020.
17:51

De Brujne i Sterling se poigravali sa gostima iz Londona.

EPA-EFE/Dave Thompson

Fudbaleri Mančester sitija opravdali su ulogu favorita na domaćem terenu zabeleživši pobedu protiv Fulama 2:0 u meču 11. kola Premijer lige.

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu zahvaljujući ofanzivnom tandemu Rahim Sterling - Kevin De Brujne.

Najpre je već u petom minutu englesko krilno iskoristilo sjajnu loptu Belgijanca i sa lakoćom dovelo "građane" u vođstvo, što možete pogledati OVDE.

U 26. minutu je De Brujne penal načinjen nad Sterlingom pretvorio u gol za rutinskih 2:0.

Sterling je samo šest minuta kasnije imao odličnu priliku da uveća prednost domaćih, ali je Alfons Areola ovaj put izašao kao pobednik.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a već u 50. minutu zapretio je De Brujne koji je posle izvanrednog udarca pogodio prečku.

Samo osam minuta kasnije Belgijanac nije uspeo u situaciji jedan na jedan na izađe na kraj sa raspoloženim Areolom.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije dobio šansu u ovom meču.

Siti se ovim trijumfom vratio na pobednički kolosek posle dva uzastopna kiksa, dok je Fulam nakon iznenađenja protiv Lestera propustio šansu da isto učini i na "Etihadu".