ponedeljak 14.01.2019.
19:35

Sličan rasplet kao u Torinu.

Epa/Stefano Lancia

Poput jučerašnje utakmice Torino - Fiorentina (0:2), večeras je i Atalanta u samom finišu utakmice protiv Kaljarija uspela da prelomi meč u svoju korist i izbori plasman u četvrtfinale Kupa Italije.

I ovoga puta rezultat je bio 2:0 u korist gostiju, a na vodeći gol čekalo se sve do 88. minuta.

Tada je usledila akcija Atalante po desnoj strani, centaršut, pa konfuzija u odbrani domaćih, a najbolje se snašao Duvan Zapata, koji iz neposredne blizine pogađa mrežu za 1:0.

Sve nade domaćih da mogu da izbegnu poraz nestale su u drugom minutu nadoknade vremena. Tada je Zapata primio loptu u kaznenom prostoru Kaljarija, dvojica protivničkih igrača nisu uspela da mu je oduzmu, a sve je na najbolji način ispratio Pašalić, koji preciznim šutem postavlja konačnih 2:0.

Rival Atalanti u četvrtfinalu Kupa biće Juventus koji je prethodno eliminisao Bolonju. Njihov duel biće odigran 30. januara, a ''Stara dama'' će biti u ulozi domaćina.