Galata se odvojila, kiks Bešiktaša, vicešampion održao priključak

nedelja 01.10.2017.
21:26

Fudbaleri Bešiktaša nisu uspeli da slave na svom terenu, dok je Bašakšehir došao do tri boda u gostima.

Epa/Tolga Bozoglu

Aktuelni šampion Turske odigrao je 2:2 (1:1) na "Vodafon areni" protiv Trabzonspora.

Poveli su u 13. minutu golom Taliske, ali je bivši igrač upravo Bešiktaša, Oldžaj Sahan, poravnao rezultat sedam minuta kasnije.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je u nastavku, nakon 15ak minuta, Džermejn Lens doneo novu prednost "Orlovima".

Ipak, u 80. minutu, bivši igrač nekoliko premijerligaških klubova, Ugo Rodaljega, postavlja konačnih 2:2 i donosi bod ekipi Trabzona.

Duško Tošić je proveo svih 90 minuta na terenu u dresu Bešiktaša.

Basaksehir

Vicešampion Turske, ekipe Bašakšehira, slavila je na gostovanju Goztepeu rezultatom 1:2 (0:2).

Poveli su gosti u 32. minutu, strelac je bio Epureanu, da bi samo četiri minuta kasnije prednost udvostručio Emanuel Adebajor.

Konačan rezultat postavi je Jahović u četvrtom minutu sudijske nadoknade, te domaćin nije imao vremena da eventualno pojuri izjednačenje.

Galatasaraj je tako nakon sedam kola jedina neporažena ekipe u ligi, imaju 19 bodova, dok je Bešiktaš drugi sa 14 bodova, koliko ima i trećeplasirani Kajezeri, aktuelni prvak ima nešto bolju gol razliku. Goztepe je četvrti sa 31 bodova, koliko imaju i Bašakšehir i Ahisar.