Gladbah za sedam minuta stekao lepu prednost u Frankfurtu, Kostićev projektil nekako ukrotio Zomer!

subota 16.05.2020.
19:30

Domaćin je imao inicijativu, ali tek nakon što je dva puta vadio loptu iz mreže.

EPA-EFE/Michael Probst / POOL

U okviru 26. kola Bundeslige nešto ranije danas odigrano je pet mečeva, više OVDE.

U 18:30h počeo je i šesti duel, Ajntraht je u Frankfurtu dočekao Borusiju Menhengladbah, a nakon 45 minuta igre gosti vode sa 0:2.

Poveli su već u 37. sekundi, strelac je bio Alesan Plea, njegov pogodak pogledajte OVDE.

Samo šest minuta kasnije ekipa Marka Rozea stekla je i dva gola prednosti, Bensebaini je prihvatio dugu loptu, izlomio čuvara sa par driblinga i onda poslao loptu pred gol rivala, odakle je gotovo sa linije u mrežu Ajntrahta ugurao Markus Tiram.

U nastavku su uglavnom gosti pretili, ali je Zomer ostao nesavladan.

Najbolju priliku možda je u 23. minutu imao reprezentativac Srbije Filip Kostić, poslao je pravi projektil iz slobodnog udarca ka golu rivala, ali je Zomer maestralnom paradom sačuvao mrežu.

Kostić je bio jedan od najagilnijih na terenu, ali domaći igrači nisu uspevali da savladaju švajcarskog golmana, te do pauze nije bilo promene rezultata.