Goleada u Dižonu, Lion sve bliži povratku u LŠ

petak 20.04.2018.
23:48

Fudbaleri Liona slavili su na gostovanju u Dižonu, u okviru 34. kola francuske Lige 1.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Slavio je Olimpik Lion na stadionu "Gaston Žerar" rezultatom 2:5 (1:1) protiv domaćeg Dižona.

Poveli su gosti već u četvrtom minutu, gol je postigao sjajni Memfis Depaj, bio je to njegov 15. pogodak ove sezone.

Ipak, nekih 20ak minuta kasnije, Dižon poravnava, strelac je bio Sliti.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon osam minuta igre u nastavku Lion stekao dva gola prednosti.

Najpre je Rosije pogodio svoju mrežu, da bi Fekir svojim 17. golom u sezoni povisio na 1:3.

Strelac prvog gola za Dižon postiže svoj drugi pogodak na meču samo dva minuta nakon pogotka Fekira, Dižon nije hteo da se preda.

Ipak, sve je bilo gotovo u razmaku od 77. do 82. minuta, kada Lion postiže dva gola.

Najpre je bivši igrač Čelsija i Ajaksa Bertran Traore postigao svoj 10. gol u sezoni za 2:4, da bi sve dileme otklonio Maksim Korne.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Lion treći sa 69 bodova, tri više od Olimpik Marseja, dok je Dižon 12. sa 27 bodova manje od večerašnjeg rivala.