utorak 13.06.2017.
23:08

Uzbudljiva utakmica u Parizu, Francuzi slavili sa igračem manje.

EPA/ETIENNE LAURENT

Fudbaleri Francuske pobedili su selekciju Engleske rezultatom 3:2 (2:1) u prijateljskoj utakmici.

Englezi su poveli u devetom minutu posle prelepe akcije, kada je Kejn samo postavio nogu na asistenciju Bertrana i pogodio za 0:1.

Ipak, Francuzi su do poluvremena uspeli da preokrenu na 2:1. U 22. minutu, nakon prekida Umtiti se našao na pravom mestu i pokupio je jednu odbijenu loptu za 1:1.

U finišu prvog dela igre, u 43. minutu, Sidibe je preokrenuo na 2:1, kada je takođe pokupio jedan otpadak.

Početkom drugog dela igre, Hari Kejn je pogodio sa bele tačke za novo izjednačenje, a Rafael Varan je zbog prekršaja za kazneni udarac zaradio direktno isljučenje.

Uprkos brojčanom zaostatku, Francuzi su uspeli da dođu do pobede. U 78. minutu, usledila je akcija dva najtalentovanija igrača Francuske, Mbape je proigrao Osmana Dembelea, a ovaj pogodio za konačnih 3:2.