Sada je poznato koje će ekipe igrati u Ligi šampiona, Ajaks, Briž i Slavija poslednji učesnici.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Ajaks - APOEL 2:0, prvi meč 0:0

Ajaks nije tim na nivou od prošle sezone, ali polako dižu formu i uspeli su danas da se plasiraju u Ligu šampiona nakon pobede nad ekipom APOEL-a sa Kipra.

Nakon 0:0 u prvom meču na Kipru, Ajaks je večeras slavio sa 2:0, sasvim zasluženo, a rezultat je mogao vrlo lako da bude i viši imajući u vidu koliko su napadali fudbaleri Ajaksa.

Prvi gol smo videli u 43. minutu kada je Alvarez uspeo da postigne gol nakon asistencije Zijeha.

Igrao je danas Dušan Tadić koji i dalje lagano podiže formu pred bitan deo sezone, a upravo je on uspeo da reši pitanje pobednika na današnjem meču. Igrao se 80. minut, dobio je srpski reprezentativac loptu na levoj strani, izborio se za šut i pogodio suprotan ugao za 2:0.

Na drugoj strani Uroš Matić je odigrao čitav meč, baš kao i Andrija Pavlović, dok je Vujadin Savić povređen.

Slavija Prag - Kluž 1:0, prvi meč 1:0

Dvostruka pobeda praške Slavije u duelu sa Rumunima, a i danas su uspeli da slave rezultatom 1:0.

Slavija je do jedinog gola došla preko Jana Borila koji je prošao sjajno po levoj strani, dobio loptu i jakim udarcem je savladao protivničkog golmana.

Praški tim je bio bolji i danas, šanse su se ređale preko Stančiua i Škode, kao i Součeka i Masopusta, ali su na kraju domaći morali da se zadovolje sa 1:0.

Dakle, i Slavija je učesnik Lige šampiona.

Briž - LASK Linc 2:1, prvi meč 1:0

Nakon pobede u gostima u Austriji, Briž je večeras na svom terenu dočekao LASK i odigrao je onoliko koliko je bilo dovoljno za LŠ.

U toku je bio 70. minut kada je dosuđen korner za Briž, Vormer je izveo udarac iz ugla, a najviši u skoku je bio Vanaken koji je sjajnim udarcem glavom pogodio mrežu gostiju za 1:0.

Ipak, gosti se nisu dali, uspeli su iz penala preko Klausa da izjednače, ali je to bilo sve od njih.

Posao im je bio otežan i nakon 81. minuta kada je Traner dobio drugi žuti karton, a konačnih 2:1 za domaće postavlja Denis u 89. minutu.

Žreb za Ligu šampiona je sutra od 18 časova, imaćete direktanprenos na RTS-u i Areni.