Grci se brukali, nemački "loto"...

Autor: Vladimir Stojanović
subota 13.06.2015.
23:11

U preostalim večerašnjim mečevima, Farani opet dobili Helene, Švajni promašio penal ali su saigrači napunili Gibraltar. Remi na "Vindzor parku".

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Farani pišu najlepše stranice svoje istorije. Drugi put su u kvalifikacijama savladali Grke sa 2:1.

Halur Hanson je doveo domaće do prednosti, minut pošto je Mitroglu pogodio prečku. U nastavku je Brandur Olsen savladao Karnezisa i duplirao prednost Farana. Do kraja je Papastopulos glavom smanjio rezultat, ali Grci su se ponovo obrukali i dodatno se udaljili od plasmana na završni turnira.

Nemci su lako izašli na kraj sa Gibraltarom, na kraju je bilo 7:0 za svetske prvake. Švajnštajger je promašio penal u 10. minutu, Šurle načeo domaće, napadač Volfsburga je dao het-trik. Nemci su u nastavku za pola sata dali pet golova, upisali su se još Maks Kruse dva puta, Belarabi i Gundogan. Nemci su sada bod iza lidera grupe D, Poljaka.

Na Vindor Parku, bez golova. Severni Irci su sve bliže prvom značajnom takmičenju u poslednje tri decenije. Oba tima imala su po par šansi, Kajl Laferti je na kraju mogao da donese veliku radost bučnim domaćim navijačima, ali uz pobedu Mađara u Finskoj, Severna Irska je sada treća i dalje bi mogla da se plasira direktno na šampionat.