Grupa B - Švajcarski šamar evropskom prvaku!

utorak 06.09.2016.
22:40

U prvim mečevima grupe B u kvalifikacijama za SP 2018, Švajcarska je savladala aktuelnog evropskog prvaka Portugal rezultatom 2:0 (0:0).

Beta/Salvatore Di Nolfi/Keystone via AP

Švajcarcari su ugostili Portugalce koji su bili bez kapitena i najboljeg igrača Kristijana Ronalda koji je na bolovanju još od finala EP.

Domaći nisu mogli da zamisle bolji početak, pošto je prvo Embolo u 24. minutu glavom savladao Patrisija, da bi potom na isteku pola časa igre Mehmedi maestralno plasirao loptu pod prečku za velikih 2:0.

Portugalci su bili primorani da u nastavku krenu na sve ili ništa, selektor Pereira je odmah na poluvremenu u igru uveo Adrijana Silvu i Žoao Marija umesto Edera i Vilijama Karvalja, a nešto kasnije i Kvarežmu umesto Mutinja, ali promene rezultata nije bilo.

U nadoknadi vremena Granit Džaka je dobio dva žuta kartona, a španski sudija Lahoz mu je pokazao put u svlačionicu, ali je već bilo kasno da to promeni konačnih ishod.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Letonija je uspela da osvoji bodove na gostovanju slabašnoj Andori. U 48. minutu Sabala je postigao jedini pogodak na meču.

U trećem meču ove grupe između Farskih Ostrva i Mađarske nije bilo golova, stoga su iz ove grupe najviše profitirali Švajcarci koji će se sa Portugalom i Mađarskom boriti za prva dva mesta.