Grupe D, F, G: Francuzi i Holanđani bez pobede, Crna Gora izvuka bod u 90+

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Zanimljivo veče u kvalifikacijama za Mundijal 2022, Francuzi  i Holanđani nisu pobedili, Danci su u nizu...

Grupa D

Francuska - Danska 1:1

U ovoj grupi večeras je odigrana samo jedna utakmica, Francuska i BiH su remizirali rezultatom 1:1.

Bosna je povela u 36. minutu, posle greške na sredini terena, lopta je brzo došla do Džeka, koji je raspalio sa preko 20 metara i pogodio dalji ugao za 0:1.

Francuzi su ubrzo izjednačili, nakon kornera Grizman je sa prve stative glavom pogodio za 1:1.

Francuzi su ostali sa igračem manje u 51. minutu, Žil Kunde je preoštro startovao i povredio Kolašinca i zasluženo zaradio isključenje.

Grupa F

Danska - Škotska 2:1
Farska Ostrava - Izrael 0:4
Moldavija - Austrija - 0:2

U ovoj grupi favoriti su opravdali uloge favorita, pošto su Danci pobedili Škote (2:0), a Izrael Farska Ostrva (4:0), dok je Austrija slavila 2:0 u Moldaviji.

Danci su nastavili tamo gde su stali na EP, Vas i Mele su u 14. i 15. sa dva brza gola rešili sve dileme oko pobednika.

Izrael je na Farskim Ostrvima slavio 4:0, heroj je bio trostruki strelac Zahavi, dok je za 3:0 pogodio Dabur.

Heroj Austrijanaca bio je Marko Arnautović koji je asistirao za Baumgartnera u 45. i potom pogodio u 90. minutu.

Grupa G

Norveška - Holandija 1:1
Turska - Crna Gora 2:2
Letonija - Gibraltar 3:1

U ovoj grupi imali smo priliku da gledamo sudar najboljeg štopera i najboljeg napadača na svetu - Virdžila van Dajka i Erlinga Halanda. Norveška i Holandija su remizirale rezultatom 1:1, Turci su pobedili Crnu Goru - 2:1, Letonija je dobila Gibraltar - 3:1.

Norvežani su poveli posle jedne zanimljive situacije, baš u duelu Halanda i Van Dajka, Norvežanin je uz mnogo sreće pogodio za 1:0. Holanđani su izjednačili preko Klasena u 37. minutu, koji se našao na pravom mestu i sa peterca pogodio za konačnih 1:1.

Turci su do samog kraja imali 2:1 protiv Crnogoraca, golovima Undera i Jazicija, Marušić je smanjio na 2:1 u finišu prvog dela. Radunović je u nadoknadi utakmice, u 97. minutu pogodio za veliki bod.