Haos u Palermu, igrači Lacija izvukli tri boda i žive glave!

nedelja 10.04.2016.
22:45

Neverovatno ponašanje navijača na tribinama stadiona Renco Barbera u Palermu, glavni sudija meča Gervasoni nije imao dovoljno hrabrosti da prekine meč.

Beta/Mike Palazzotto/ANSA via AP Photo

Lacio je pobedio u Palermu 3:0 golovima Klosea i Andersona, ali utakmicu su obeležili incidenti i nekoliko kratkih prekida zbog divljanja navijača Palerma.

Pravo je čudo kako utakmica nije prekinuta, jedini razlog je što Gervazoni, inače glavni sudija meča, nije imao hrabrosti da to učini.

Tokom dana je bilo nekoliko tuča na Siciliji između navijača ova dva tima, a na samom stadionu prisutno je bilo možda pedesetak navijača gostiju.

Domaći su često i bacali baklje na teren, jednom umalo nisu pogodili i fudbalera Lacija, Kandrevu.

Pogledajte i tu situaciju.

Što se tiče same utakmice, Lacio je bolja ekipa što je i dokazao, nakon samo 15 minuta igre imali su 2 gola prednosti, a oba gola postigao je Miroslav Klose. Podaci da je Lacio ima 75% lopte u svom posedu, kao i da Palermo nije uputio niti jedan šut u okvir gola tokom prvog poluvremena dovoljno govore o odnosu snaga na terenu.

U drugom poluvremenu Palermo je bio nešto konkretniji, ali nisu uspeli da postignu gol, čak je na drugoj strani Felipe Anderson uspeo da reši pitanje pobednika u 73. minutu meča.

Milan Biševac je odigrao sjajnu utakmicu za Lacio, a u igru je kasnije ušao i Filip Đorđević, fudbaler koji je na ovom stadionu prošle sezone postigao i het-trik. Milinković-Savić je bio na klupi, Baste nije bilo u protokolu. Na drugoj strani nije bilo ni Uroša Đurđevića.