nedelja 20.12.2020.
21:00

Srpski fudbaler postigao prvi gol ove sezone u ligi.

EPA-EFE/Roman Rios

Fudbaleri Hetafea zabeležili su prvi trijumf posle više od dva meseca pošto su slavili na gostovanju novajliji Kadizu 2:0 u meču u kome se u strelce upisao i srpski reprezentativac Nemanja Maksimović.

Od 17. oktobra i velikog trijumfa nad Barselonom tim iz predgrađa Madrida čeka na trijumf u La Ligi, a to im je uspelo protiv tima koji je nedavno uzeo meru katalonskog klubu.

Vodeći gol za gostujući tim postigao je kolumbijski vezista Kučo golom u 33. minutu meča nakon snažnog udarca iz daljine koji je ostavio zbunjenog protivničkog čuvara mreže.

U prvoj trećini nastavka oba tima su imala po jednu izglednu šansu, ali promene rezultata nije bilo.

Tačku na meč stavio je Maksimović u četvrtom minutu nadoknade posle faula koji je napravio rezervista domaćih Filip Malbašić.

Čini se da nije mogao da bude bolji trenutak da bivši fudbaler Valensije stigne do prvog gola ove sezone u ligi.

Hetafe je ovom pobedom skočio na 12. mesto, dok je Kadiz sa drugim uzastopnim porazom ostao na devetom.